залізничні вантажні перевезення напіввагонами ELT
  • +38 (044) 486-20-71
  • +38 (044) 223-98-05

напіввагониГоловне транспортне відомство планує поповнення: у 2018 році збираються закупити 2,25 тис. нанапіввагонів, побудувати на власних потужностях 3,6 тис. нанапіввагонів, а також відремонтувати 20 тис. вагонів УЗ і 16-18 тис. вагонів приватних компаній.

У 2018 році "Укрзалізниця" планує побудувати на своїх потужностях 3,6 тис. напіввагонів - на Панютинському (Харківська область), Стрийському (Львівська) і Дарницькому (ДВРЗ, Київ) вагоноремонтних заводах. Відомство також планує в 2018 році побудувати 100 фітингових платформ і закупити за власні кошти 2,25 тис. напіввагонів. Про це повідомив начальник департаменту вагонного господарства "Укрзалізниці" Олег Мотін.

"Зараз УЗ вийшла на потужності в 300 вагонів на місяць. У наступному році плануємо побудувати в такому ж темпі близько 3,6 тис. напіввагонів і 100 фітингових платформ на своїх підприємствах", - зазначив Мотін.

В УЗ повідомили, що з початку року відомство виготовило 2,1 тис. напіввагонів і 65 фітингових платформ. "Три рази проводили процедуру тендерних закупівель 2,5 тис. напіввагонів люкових. Попаснянсій вагоноремонтний завод брав участь у всіх тендерах і виграв єдиний лот на поставку 250 нанапіввагонів, першу партію поставок ми очікуємо в грудні цього року", - розповів Мотін.

Говорячи про ремонт вагонів, Мотін повідомив, що у вересні 2016 року робочий парк УЗ скоротився до 66 тис. вагонів, в останньому кварталі 2016 року УЗ змушена була призупинити ремонт вагонів приватного сектора і ремонтувати парк УЗ.

"Плюс ми перейшли на нову систему планових ремонтів всередині УЗ. Це дало нам можливість збільшити робочий парк" Укрзалізниці "з 66 тис. До 72 тис. вагонів. Фактично за рік ми підняли парк на 6 тис. вагонів - тут 3 тис. відремонтованих та 3 тис. придбаних і побудованих", - зазначив Мотін.

За його даними, в 2018 році планується відремонтувати близько 20 тис. вагонів "Укрзалізниці" і близько 16-18 тис. вагонів приватних компаній.

"Зростання приватного парку йде щорічно, тому ростуть потреби в його ремонті", - уточнив він.

Мотін нагадав, що в Україні, крім трьох підприємств УЗ, право на виконання деповського та капітального ремонту є у ще 6 підприємств. "Це в основному підприємства, які створені на базі колишніх вагонобудівних заводів. Крім цього, підприємства Ферротранс і Агрегатбуд, отримали право на виконання деповського ремонту", - заявив начальник департаменту вагонного господарства "Укрзалізниці".

Раніше плани в УЗ були оптимістичнішими. ЦТС з посиланням на Мотина повідомляв, що "Укрзалізниця" в 2018 році має намір побудувати на своїх потужностях 4 тис. напіввагонів і 200 фітингових платформ. Також за кошти ЄБРР планувалося придбання 6-7 тис. напіввагонів.