залізничні вантажні перевезення напіввагонами ELT
  • +38 (044) 486-20-71
  • +38 (044) 223-98-05
перевезення вантажів залізницею

Експорт українських вантажів залізницею в даний час частково витісняє транзит. Про це заявив в.о. голови правління УЗ Євген Кравцов в інтерв'ю РБК-Україна.

"У транзиті ми бачимо одну важливу тенденцію – український експорт частково витісняє транзит, який йде через західноукраїнські сухопутні переходи. Тобто українські компанії почали активно нарощувати експорт вантажів в європейські країни", – сказав Кравцов.

Він повідомив, що за перші чотири місяці поточного року обсяг транзиту руди впав у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року на 1,5 млн тонн. При цьому майже на 2 млн тонн виріс експорт української руди в тому ж напрямку.

"Правда, це пов'язано з високими цінами на руду на російському ринку. В результаті російська руда залишається в Росії, а наші виробники більш активно працюють на європейських ринках. У цілому транзит російських вантажів продовжує падати. Для нас це – високомаржинальні перевезення. Але падіння транзиту також пов'язано з введенням санкцій у вигляді заборони транзиту для деяких російських компаній ", – зазначив глава УЗ.

За словами Кравцова, ці санкції зараз не впливають на роботу УЗ, проте перший час були проблеми по причині того, що Росія частково дзеркально заборонила возити вантажі транзитом через свою територію.